Scandalul dintre cele doua mari rivale, Dinamo si Rapid, a continuat miercuri.

Dupa ce marti, oficialii celor doua grupari si-au adresat cuvinte grele, miercuri, circul a continuat, de data aceasta avandu-i la timona pe Constantin Zotta (director general Rapid) si Vasile Turcu (actionar Dinamo).

"Eu nu discut cu domnul Zotta, el sa discute cu un angajat din club, pentru ca eu nu intru in dialog cu un angajat. Acest domn nu este de calibrul meu, eu vorbesc cu Copos sau cu Taher", a declarat Turcu.

Afirmatia actionarului dinamovist l-a iritat pe oficialul rapidist, care a ripostat: "Ce calibru, domnule ? Dumneata ai calibru mai mic decat mine. Toti vorbiti, dar uitati ca dumneavoastra ne-ati jignit primii".

Cele doua grupari, Rapid si Dinamo, se vor intalni duminica, de la ora 20:45, intr-un meci din cadrul etapei a V-a a Ligii I.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...