Victorie mare pentru Rapid în ultimul amical din Antalya. Giuleștenii au întors scorul în ultimele 10 minute

Vineri, 14 Ianuarie 2022, ora 17:07
1822 citiri
Cristi Săpunaru

FC Rapid a învins, vineri, vicecampioana Poloniei, Rakow Czestochowa, cu scorul de 2-1, în ultimul meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Antalya.

Polonezii au deschis scorul prin Arak '52, din penalty, însă Rapid a întors scorul prin Antonio Sefer, în minutele 82, din pasa lui Alami, şi 84, din lovitură liberă, potrivit clubului giuleştean.

Antrenorul Mihai Iosif a folosit următoarea echipă: Moldovan - Goge (Onea '55), Dandea, Albu, Florică (Demici '30, J. Morais '55) - Moise, Crepulja (Stănici '55) - Sefer, R. Ilie (Alami '55), Stahl - Bnou Marzouk (Ad. Bălan '55).

Rakow ocupă locul 3 în clasament, în actuala ediţiei a campionatului Poloniei, după Lech Poznan şi Pogon Szczecin.

Delegaţia Rapidului se va întoarce în ţară sâmbătă.

Dan Șucu aruncă bomba ! Ce antrenor vine la Rapid: Are studii la cea mai bună școală
Dan Șucu, patronul celor de la Rapid, a anunțat faptul că știe deja cine va fi următorul antrenor al echipei, dacă se va califica în cupele europene. „Promisiunea noastră fermă pentru...
Celebrul antrenor român a refuzat Iranul din cauza dronelor. Vine la Rapid?
Marius Șumudică este liber de contract după despărțirea de Gaziantep și încă așteaptă să vadă cu ce club va semna. Marius Șumudică a intrat în direct la TV și a comentat inclusiv...