Prima mare realizare a fostului rapidist Rareș Ilie la Nice. Românul a fost decisiv VIDEO

Sambata, 30 Iulie 2022, ora 21:20
3433 citiri
Rareș Ilie a pasat decisiv pentru Nice

Venit din postura de rezervă, mijlocaşul român Rareş Ilie a dat pasa decisivă la unicul gol al meciului dintre Nice şi Torino, disputat sâmbătă seara, scor 1-0.

Rareş Ilie a început meciul OGC Nice – Torino pe banca de rezerve, iar antrenorul Lucien Favre l-a introdus pe teren în minutul 69, atunci când Ilie l-a înlocuit pe Khephren Thuram.

În minutul 78, Rareş Ilie a făcut un un-doi cu Gouri pe partea stângă a atacului lui Nice, apoi l-a găsit cu o pasă în faţa porţii pe Calvin Stengs, care a înscris unicul gol al meciului.