Conference League: Răzvan Lucescu și Alex Mitriță s-au calificat în sferturi cu PAOK. Alte rezultate

Vineri, 18 Martie 2022, ora 06:43
2670 citiri
Răzvan Lucescu

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), formaţia belgiană Gent, în manşa a doua a optimilor de finală ale Conference League. În tur, scorul a fost de 1-0 pentru PAOK.

Vicecampioana Greciei a deschis scorul prin Jose Angel Crespo (20), belgienii au egalat prin Laurent Depoitre (40), dar oaspeţii au câştigat în urma golului semnat de Enea Mihaj (77).

La oaspeţi, Alexandru Mitriţă a intrat pe teren, în minutul 85, în locul lui Schwab.

AZ Almaar - Bodo Glimt, scor 2-2 după prelungiri (în tur 1-2);

Au marcat: Pavlidis '18, '30 / Pellegrino '26, Sampsted '105+1.

FC Basel - Olympique Marseille, scor 1-2 (în tur, 1-2);

Au marcat: Ndoye '63 / Cengiz Under '74, Rongier '90+3.

FC Copenhaga - PSV Eindhoven, scor 0-4 (în tur, 4-4);

Au marcat: Zahavi '10, '79, Gotze '38, Madueke '90+1.

Rennes - Leicester, scor 2-1 (în tur, 0-2);

Au marcat: Bourigeaud '8, Tait '76 / Fofana '51.

AS Roma - Vitesse Arnhem, scor 1-1 (în tur, 1-0);

A marcat: Tammy Abraham '90+1 / Wittek '62.

Feyenoord - Partizan Belgrad, scor 3-1 (în tur, 5-2);

Au marcat: Dessers '45, Nelson '59, Linssen '90 / Gomes '61.

Lask Linz - Slavia Praga, scor 4-3 (în tur, 1-4).

Au marcat: Wiesinger '36, '76, Gruber '88, Schmidt '89 / Olayinka '24, Bah '37, Sor '62.

- Ousou (Slavia) a fost eliminat, în minutul 42. În minutul 85, a fost eliminat şi Plavsici, tot de la oaspeţi.

Echipele PAOK, Bodo Glimt, Marseille, PSV, Leicester City, AS Roma, Feyenoord şi Slavia au acces în sferturi.

Tragerea la sorţi a meciurilor din sferturi şi semifinale va avea loc vineri, de la ora 16.00, la Nyon. Sferturile au loc la 7 şi 14 aprilie, semifinalele, la 28 aprilie şi 5 mai, iar finala, la 25 mai, la Tirana.

Gestul care a stârnit stupoare în Italia: antrenorul Fiorentinei a sărutat o jurnalistă după gol. Cei doi sunt căsătoriţi, dar nu unul cu celălalt
Tehnicianul echipei Fiorentina, Vincenzo Italiano, a sărutat o jurnalistă, joi seară, după ce formaţia italiană a înscris al doilea gol la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League....
Emiliano Martinez a primit două cartonaşe galbene la meciul Lille – Aston Villa. De ce nu a fost eliminat?
Portarul echipei Aston Villa, Emiliano Martinez, a primit al doilea cartonaş galben la meciul câştigat la lovituri de departajare în faţa formaţiei Lille, în sferturile de finală ale...
#razvan lucescu, #Alex Mitrita, #PAOK Salonic, #Conference League , #stiri fotbal