Vineri, 29 Aprilie 2011, ora 09:02
1436 citiri

Razvan Lucescu nu va ramane prea mult pe drumuri dupa ce va pleca de la echipa nationala. Selectionerul are deja o oferta de la Rapid, pe care se gandeste sa o accepte.

Rapid si-a numit joi un antrenor nou, Marian Rada, insa acesta are sanse infime sa ramana pe banca giulestenilor si din sezonul urmator.

Rada este doar o solutie de avarie pana la finalul sezonului, cand giulestenii ii vor propune postul de antrenor lui Razvan Lucescu, informeaza editia tiparita a cotidianului Click.

Finalul campionatului poate coincide cu finalul lui Razvan Lucescu la echipa nationala, deoarece sefii FRF au anuntat deja ca il vor demite, daca nu va castiga meciul cu Bosnia.

Razvan Lucescu este hotarat sa nu stea prea mult fara echipa, simtind ca are nevoia sa isi ia o revansa dupa ce a dezamagit la nationala, iar Rapid este sansa sa.

Actualul selectioner a mai pregatit Rapidul intre 2004 si 2007, ducand echipa in sferturile de finala ale Cupei UEFA.

C.M.

Rapid își ia adio de la cupele europene: meci de coșmar pentru giuleșteni împotriva Farului
Echipa Farul Constanţa a învins miercuri, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Rapid Bucureşti, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Farul a deschis scorul în minutul 3, prin...
Puncte prețioase pierdute de Răzvan Lucescu, cu un jucător în plus. Ce se întâmplă în lupta pentru titlu
Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, miercuri, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Lamia, într-un meci din play-off-ul campionatului Greciei. Lamia a deschis scorul...