Fantastic ce a reușit Răzvan Lucescu, care e din nou campion în Grecia. Ultima etapă a fost dramatică

Duminica, 19 Mai 2024, ora 22:19
7112 citiri
Răzvan Lucescu FOTO X

Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a învins duminică seara, în deplasare, pe Aris Salonic, scor 2-1, şi a câştigat titlul în Grecia.

Brandon Thomas a deschis scorul pentru PAOK în derby-ul oraşului Salonic şi oaspeţii au condus cu 1-0 din minutul 30. Loren Moron a egalat pentru Aris imediat după pauză, în minutul 47, dar Taison a readus în avantaj echipa lui Lucescu, dintr-o pasă a lui Brandon Thomas, în minutul 62.

PAOK a rămas în zece din minutul 78, când Michailidis a primit al doilea galben şi a fost eliminat, dar elevii lui Răzvan Lucescu au rezistat, s-au impus cu 2-1 şi au cucerit titlul în Grecia, cu 80 de puncte. AEK a învins pe Lamia cu 2-0 şi a terminat pe locul al doilea, cu 78 de puncte.

Este al doilea titlul cucerit de Răzvan Lucescu cu PAOK, după cel din sezonul 2018-19, şi al patrulea trofeu câştigat de român în Grecia cu echipa din Salonic.

Ce-a făcut Rapid în primul meci cu Neil Lennon antrenor
Cu Neil Lennon la debutul pe banca Rapidului, rapidiştii au reuşit să se impună în primul meci de verificare al verii, 4-1, contra nou-promovatei în SuperLigă Gloria Buzău. Antrenorul...
Cine are majoritatea în consiliile locale de sector și unde este indispensabilă colaborarea cu AUR
După febra alegerilor locale începe o nouă etapă, poate la fel de dificilă pentru partide - negocierile pentru consiliile locale. La Primăria București, unde Nicușor Dan a avut o victorie...