Răzvan Lucescu, salvat de un gol marcat în minutul 97

Luni, 24 Octombrie 2022, ora 08:58
3299 citiri
Răzvan Lucescu o antrenează pe PAOK Salonic FOTO facebook

Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu Asteras Tripoli, într-un meci al etapei a 9-a din Superliga elenă.

PAOK a fost condusă cu 2-0, Caleb Stanko (45+2) şi Leo Tilica (54 penalti) fiind autorii golurilor pentru oaspeţii de la Asteras.

Gazdele au revenit pe final. Mai întâi a marcat Jasmin Kurtic, din penalti, în minutul 81. Apoi a egalat, în minutul 90+7 Nelson Oliveira.

În clasament PAOK se află pe locul 5, cu 16 puncte.

Etapa trecută PAOK Învinsese ăîn deplasare campioana Olympiakos Pireu.

Puncte prețioase pierdute de Răzvan Lucescu, cu un jucător în plus. Ce se întâmplă în lupta pentru titlu
Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, miercuri, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Lamia, într-un meci din play-off-ul campionatului Greciei. Lamia a deschis scorul...
Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...