Victorie uriașă pentru Răzvan Lucescu în Grecia

Joi, 26 Ianuarie 2023, ora 22:49
2825 citiri
Răzvan Lucescu

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, s-a calificat, joi seară, în semifinalele Cupei Greciei, trecând în sferturile de finală de Panathinaikos.

Săptămâna trecută, PAOK s-a impus cu 2-0 în meciul tur al sferturilor, pe teren propriu.

Joi, în retur, pe terenul echipei Panathinaikos, scorul a fost 1-1. Au marcat Cerin ’18 pentru gazde şi Oliveira ’78 (penalti) pentru PAOK. De la PAOK a fost eliminat Thomas, în minutul 90+2.

În semifinale, echipa lui Răzvan Lucescu va întâlni Lamia.

Adversar puternic pentru Răzvan Lucescu în sferturile Conference League
PAOK, echipa lui Răzvan Lucescu, a ajuns în sferturi după ce a câștigat cu Dinamo Zagreb cu 5-1 în returul optimilor, în tur fiind învinsă cu 0-2. Pentru un loc în semifinalele...
Reacție memorabilă a lui Răzvan Lucescu, după calificarea în sferturile Conference League
Echipa greacă PAOK Salonic, condusă de tehnicianul român Răzvan Lucescu, s-a calificat joi seara în sferturile Conference League, după ce a învins, pe teren propriu, scor 5-1, gruparea...