Cât ghinion pentru Răzvan Lucescu: a luat gol în minutul 120+9 și a pierdut dramatic la lovituri de departajare

Miercuri, 21 Februarie 2024, ora 23:17
2294 citiri
Răzvan Lucescu FOTO Facebook PAOK

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a ratat, miercuri, calificarea în finala Cupei Greciei, fiind eliminată în semifinale de Panathinaikos, la lovituri de departajare.

În tur, la 14 februarie, scorul a fost 1-0 pentru Panathinaikos.

Miercuri seară, în returul de pe terenul formaţiei Panathinaikos, PAOK a dat gol în minutul 72 prin Zivkovic și meciul a intrat în prelungiri.

PAOK a făcut 2-0 după reușita lui Keziora (minutul 105), dar Panathinaikos a marcat în minutul 120+9 (prin Limions) golul care a trimis partida la lovituri de departajare

La loviturile de departajare, scorul a fost 6-5 pentru Panathinaikos, după nu mai puțin de 18 penaltyuri executate. Panathinaikos a ratat prima și PAOK a avut șansa de a închide meciul, dar Despotov a ratat a cincea lovitură de departajare.

În ultimul act al competiţiei, Panathinaikos va întâlni câştigătoarea semifinalei dintre Panetolikos şi Aris, scor 1-0 pentru Aris în tur. Returul va avea loc la 6 martie.

Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...
Cine câștigă Primăria Capitalei, potrivit celui mai recent sondaj. Candidatul PSD+PNL, la pământ. Prezența la vot, în creștere
România se pregătește de alegeri. Europarlamentarele vor avea loc în aceeași zi cu localele. ARA Public Opinion a realizat o cercetare sociologică în legătură cu evenimentele ce vor avea...
#razvan lucescu, #PAOK Salonic, #Panathinaikos Atena, #Cupa Greciei , #stiri fotbal