Brasovul lui Lucescu pierde puncte importante in fata Otelului

Vineri, 22 Mai 2009, ora 19:55
1298 citiri

Echipa selectionerului Razvan Lucescu, FC Brasov, a spus adio visului de a evolua in Europa League in sezonul urmator dupa remiza obtinuta pe teren propriu in fata Otelului Galati.

Gazdele au deschis scorul in prima repriza. In minutul 29 Abrudan a profitat de o iesire gresita a portarului Gribauskas si a trimis cu capul in poarta.

Galatenii au egalat situatia pe tabela de marcaj in minutul 76. Pena a receptionat o pasa buna a lui Ilie si l-a executat pe Dani Coman. Scor final, FC Brasov - Otelul Galati 1-1.

FC Brasov:

1. D. Coman, 5. Ezequias, 4. Abrudan, 15. Oros, 2. Rui Duarte, 7. C. Munteanu, 28. Adriano, 10. Ilyes, 14. M. Roman, 21. Sburlea, 24. Surdu.

Antrenor Razvan Lucescu.

Otelul Galati:

1. Gribauskas, 16. Sarghi, 18. Sg. Costin, 31. Jelev, 14. S. Ilie, 5. Bourceanu, 10. G. Paraschiv, 28. Giurgiu, 23. Salagean, 15. Ibeh, 27. Pena.

Antrenor Petre Grigoras.

Primii pași în reforma pensiilor. Ministrul Muncii: „Vârsta de pensionare nu va fi modificată. Stagiul complet de cotizare nu va fi majorat”
Ministerul Muncii a trabsmis miercuri, 27 octombrie, că a lansat caietele de sarcini pentru obţinerea de expertiză profesională necesară celor două reforme asumate prin PNRR, respectiv pensii...
Dan Barna ironizează strategia de negocieri a PNL-ului. „Asistăm la convulsii creative pentru soluții iraționale în ce privește guvernarea”
Vicepreşedintele USR Dan Barna a declarat miercuri, 27 octombrie, că partidul din care face parte nu a primit nicio invitaţie formală pentru a discuta cu PNL şi UDMR în vederea refacerii...