Brasovul lui Lucescu pierde puncte importante in fata Otelului

Vineri, 22 Mai 2009, ora 19:55
1450 citiri

Echipa selectionerului Razvan Lucescu, FC Brasov, a spus adio visului de a evolua in Europa League in sezonul urmator dupa remiza obtinuta pe teren propriu in fata Otelului Galati.

Gazdele au deschis scorul in prima repriza. In minutul 29 Abrudan a profitat de o iesire gresita a portarului Gribauskas si a trimis cu capul in poarta.

Galatenii au egalat situatia pe tabela de marcaj in minutul 76. Pena a receptionat o pasa buna a lui Ilie si l-a executat pe Dani Coman. Scor final, FC Brasov - Otelul Galati 1-1.

FC Brasov:

1. D. Coman, 5. Ezequias, 4. Abrudan, 15. Oros, 2. Rui Duarte, 7. C. Munteanu, 28. Adriano, 10. Ilyes, 14. M. Roman, 21. Sburlea, 24. Surdu.

Antrenor Razvan Lucescu.

Otelul Galati:

1. Gribauskas, 16. Sarghi, 18. Sg. Costin, 31. Jelev, 14. S. Ilie, 5. Bourceanu, 10. G. Paraschiv, 28. Giurgiu, 23. Salagean, 15. Ibeh, 27. Pena.

Antrenor Petre Grigoras.

Puncte prețioase pierdute de Răzvan Lucescu, cu un jucător în plus. Ce se întâmplă în lupta pentru titlu
Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, miercuri, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Lamia, într-un meci din play-off-ul campionatului Greciei. Lamia a deschis scorul...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...