Inca un pas spre titlu! PAOK Salonic se duce la 10 puncte distanta de Olympiakos

Duminica, 10 Martie 2019, ora 20:03
6024 citiri

PAOK Salonic a mai facut un pas mare catre un titlu de campioana pe care suporterii in alb si negru il asteapta de peste 30 de ani.

Trupa antrenata de Razvan Lucescu a castigat duminica un meci in fata celor de la Atromitos, scor 3-0, pe teren propriu, in etapa cu numarul 24 din Superliga Greciei.

Chiar daca PAOK nu a inceput prea bine jocul, Vieirinha ratand un penalti in minutul 21, PAOK a marcat prin Sergio Oliveira in minutul 39, Bisewar dubland avantajul din penalti in minutul 45+3.

Ultimul gol a fost reusit de Swiderski, in minutul 82. Polonezul adus pentru a-l inlocui pe Prijovic a facut fata pana acum in Superliga, marcand deja 3 goluri plus bifand o pasa de gol.

Atromitos a avut un om eliminat in minutul 90, iar la gazde, Alin Tosca nu a fost inclus in lot.

Sunt 10 puncte acum intre Salonic si Olympiakos, care va avea meci luni, cu Aris Salonic.

In sezonul 1984/1985 a fost ultima data cand PAOK cucerea titlul in Grecia, asa ca asteptarea fanilor in alb-negru este una uriasa.

PAOK joaca in urmatoarea etapa cu Panetolikos, ocupanta locului 7.

64 de puncte are PAOK acum si o linie de clasament grozava: 21 de victorii, trei remize si nicio infrangere.

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
#PAOK victorie mare cu Lucescu pe, #PAOK inca un pas spre titlu , #stiri Razvan Lucescu