Mitroglou, ucigator in fata romanilor. Ce a facut in fata trupei lui Lucescu

Duminica, 11 Ianuarie 2015, ora 22:48
3453 citiri

Olympiakos a invins trupa lui Razvan Lucescu din Grecia, Skoda Xanthi, scor 3-1 in runda curenta a campionatului elen.

De remarcat faptul ca managerul roman a suferit primul esec pe propriul teren de cand o antreneaza pe Skoda Xanthi.

Konstantinos Mitroglou, grecul care a marcat o dubla si in fata Romeniei in acel trist baraj de calificare la CM 2014, a reusit doua goluri si in acest meci cu trupa lui Lucescu, semn ca ii priesc meciurile cu adversari romani.

Golurile sale au venit in minutele 19 si 53. Golul de onoare al gazdelor a venit prin Lucero in minutul 82.

Pantelis Kapetanos a fost din nou titular pentru Xanthi, dar Razvan Lucescu l-a inlocuit in minutul 61 cu Balufo.

Ciolacu, despre pensiile speciale ale primarilor: „Cea mai bună soluţie în acest moment este prorogarea. Pentru un an de zile”
Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, a declarat că la şedinţa de luni, 6 decembrie, a coaliţiei de guvernare, s-a discutat despre pensiile speciale de care aleşii locali ar urma să beneficieze....
Unul dintre cei mai aprigi susținători ai lui Cîțu îl compară acum cu Orban. „Eu l-am sfătuit să facă un pas în spate”
Unul dintre politicienii care l-au sfătuit pe Florin Cîțu să facă un pas în spate, în negocierile cu cei de la PSD, spunând că, dacă ar fi insistat să rămână premier, ar fi fost...