Mitroglou, ucigator in fata romanilor. Ce a facut in fata trupei lui Lucescu

Duminica, 11 Ianuarie 2015, ora 22:48
3453 citiri

Olympiakos a invins trupa lui Razvan Lucescu din Grecia, Skoda Xanthi, scor 3-1 in runda curenta a campionatului elen.

De remarcat faptul ca managerul roman a suferit primul esec pe propriul teren de cand o antreneaza pe Skoda Xanthi.

Konstantinos Mitroglou, grecul care a marcat o dubla si in fata Romeniei in acel trist baraj de calificare la CM 2014, a reusit doua goluri si in acest meci cu trupa lui Lucescu, semn ca ii priesc meciurile cu adversari romani.

Golurile sale au venit in minutele 19 si 53. Golul de onoare al gazdelor a venit prin Lucero in minutul 82.

Pantelis Kapetanos a fost din nou titular pentru Xanthi, dar Razvan Lucescu l-a inlocuit in minutul 61 cu Balufo.

Poporul român s-ar putea desăvârși ca națiune printr-un proiect de națiune. Cum ar fi Programul politic de finalizare a edificării națiunii române, care să cuprindă: Perspective (de...
Maia Sandu, mesaj emotionant de Ziua României: ”Mulțumim pentru prietenie și pentru toate lucrurile bune pe care le-am făcut și le vom face împreună!”
Președintele Republicii Moldova, Maia Sandu, a transmis miercuri, 1 decembrie, un mesaj pentru România, cu ocazia Zilei Naționale. ”De Ziua Națională a României, mulțumim pentru...