Mitroglou, ucigator in fata romanilor. Ce a facut in fata trupei lui Lucescu

Duminica, 11 Ianuarie 2015, ora 22:48
4546 citiri

Olympiakos a invins trupa lui Razvan Lucescu din Grecia, Skoda Xanthi, scor 3-1 in runda curenta a campionatului elen.

De remarcat faptul ca managerul roman a suferit primul esec pe propriul teren de cand o antreneaza pe Skoda Xanthi.

Konstantinos Mitroglou, grecul care a marcat o dubla si in fata Romeniei in acel trist baraj de calificare la CM 2014, a reusit doua goluri si in acest meci cu trupa lui Lucescu, semn ca ii priesc meciurile cu adversari romani.

Golurile sale au venit in minutele 19 si 53. Golul de onoare al gazdelor a venit prin Lucero in minutul 82.

Pantelis Kapetanos a fost din nou titular pentru Xanthi, dar Razvan Lucescu l-a inlocuit in minutul 61 cu Balufo.

Gafa rușinoasă a premierului Ciolacu în Qatar. Ce-a putut să spună în loc de ”lecție” VIDEO
În timpul vizitei sale în Qatar, premierul Marcel Ciolacu a fost protagonistul unei gafe rușinoase, în timp ce lăuda grandoarea Campionatului Mondial de Fotbal găzduit de țara asiatică în...
Scandal electoral la Sibiu. Unul dintre candidații la locale, bătut cu biciul de fratele primarului VIDEO
Scandalul a avut loc în localitatea sibiană Brădeni. Candidatul PSD la primărie, Dan Braga, a filmat mai multe clipuri video în curțile familiei actualului edil, fără, însă, a primi...
#mitroglou ucigator romani jucatori, #olympiakos bate lucescu grecia, #xanthi pierde acasa pireu , #stiri Razvan Lucescu