Razvan Lucescu: Pentru mine, Brasovul e echipa calificata in sferturi

Miercuri, 12 Noiembrie 2008, ora 17:59
1472 citiri

Antrenorul lui FC Brasov, Razvan Lucescu, se arata dezamagit de prestatia arbitrilor din partida de Cupa cu Gloria Bistrita.

"Cand nu ti se da un penalty asta este, accepti si taci, dar cand in minutul 119, cand esti cu un om minus si dupa ce ai dominat si meciul, si ti se anuleaza un gol perfect valabil, in urma caruia am iesit din competitie pentru un an de zile, e greu sa spui ceva.

Pentru mine, Brasovul este echipa calificata mai departe, chiar daca nu vom juca practic in sferturi. Nu suntem o echipa care sa marcheze 100 de goluri pe meci, nu trebuie sa fim nevoiti sa dam 5 goluri peste adversar ca sa castigam pentru ca asa vor arbitrii".

Obiectivul nostru ramane salvarea de la retrogradare, nu ne intereseaza Cupa Romaniei si nici Cupa UEFA, sa nu se mai spuna ca FC Brasov este avantajata de arbitri, sunt altii mai puternici ca noi, din toate punctele de vedere".

FC Brasov a fost eliminata din Cupa Romaniei dupa ce a pierdut partida cu Gloria Bistrita la lovituri de departajare cu scorul de 3-5.

CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud a anunţat, vineri, că a ajuns la un acord cu Gnonsiane Niombla, campioana mondială din 2017 urmând să se alăture echipei în vara acestui an. “Sunt...
Victorie uriașă pentru Răzvan Lucescu în Grecia
Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, s-a calificat, joi seară, în semifinalele Cupei Greciei, trecând în sferturile de finală de Panathinaikos. Săptămâna trecută, PAOK...