Razvan Lucescu, victorie categorica in Grecia - un fost jucator din Liga 1 a marcat de 3 ori (Video)

Sambata, 17 Decembrie 2016, ora 17:59
3977 citiri

Formatia lui Razvan Lucescu, Skoda Xanthi, a reusit o victorie categorica, scor 4-0, sambata, in deplasare cu Veria, in etapa a 12-a din campionatul Greciei.

Echipa de pe penultimul loc al clasamentului nu i-a pus nicio problema trupei lui Razvan Lucescu, care s-a impus la pas.

La pauza, scorul era 1-0 pentru oaspeti, insa in repriza a doua fostul jucator al Petrolului Ploiesti, Younes Hamza, a incris de trei ori in 10 minute, doua dintre goluri fiind marcate din penalti.

De altfel, tunisianul de 30 de ani a urcat pe locul 2 in clasamentul golgheterilor din Grecia, cu 8 reusite.

Dupa acest meci, Skoda urca pe locul 2 in clasament, cu 22 de puncte, la 6 distanta de liderul Olympiacos si cu unul peste Panathinaikos. Ambele echipe au cate 11 meciuri disputate.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Razvan Lucescu victorie Grecia, #Hamza tripla campionat Grecia, #Razvan Lucescu victorie Skoda, #Skoda loc 2 Grecia , #stiri Razvan Lucescu