Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Gol decisiv marcat de Răzvan Marin pe terenul unei favorite din Serie A

Duminica, 08 Ianuarie 2023, ora 18:43
1938 citiri
Razvan Marin a marcat golul egalizator al lui Empoli FOTO facebook

Jucătorul român Răzvan Marin a înscris golul egalizator al echipei sale, Empoli, în meciul încheiat la egalitate duminică, în deplasare, cu formaţia Lazio Roma, scor 2-2. Lazio a condus cu 2-0 până în minutul 82.

Fără Ştefan Radu, lăsat pe bancă, Lazio a condus cu 2-0 prin golurile reuşite de Felipe Anderson în minutul 2 şi de Mattia Zaccagni în minutul 54. Francesco Caputo a redus din diferenţă în minutul 83, iar în minutul 90+3 Răzvan Marin a egalat cu un şut de la marginea careului, în urma unei pease primite de la Felipe Anderson.

Lazio e pe locul 5 în Serie A, cu 31 puncte, iar Empoli e pe 13, cu 19 puncte.

Celelalte două meciuri disputate duminică, în cadrul etapei a 17-a, s-au încheiat la egalitate:

Salernitana – Torino 1-1 (Vilhena 49 / Sanabria 36)

Spezia – Lecce 0-0

Sora lui Mircea Badea a făcut anunțul neașteptat. Nu se mai poate trăi aici. Sunt jafuri cu kalașnikoave!
Sora lui Mircea Badea, Naty, a anunțat pe rețelele sociale că nu se mai poate trăi în țara unde s-a mutat în 2021. Naty Badea, corespondent Antena 3, s-a mutat în 2021 în Italia,...
Anchetă uriașă în Italia, cu privire la agresarea unor minori aflați în închisoare. „Acte de tortură, abuz de putere, violențe sexuale”
Treisprezece gardieni de închisoare au fost arestaţi luni, 22 aprilie, în Italia, fiind acuzați de agresarea unor minori încarceraţi la Milano, iar alţi opt gardieni au fost suspendaţi....