Echipa lui Răzvan Marin a ratat în prelungiri o victorie uriașă. Românul poate retrograda din Serie A

Duminica, 19 Mai 2024, ora 18:58
1626 citiri
Răzvan Marin FOTO facebook

Echipa italiană Empoli a încheiat la egalitate duminică, în deplasare, scor 1-1, cu gruparea Udinese şi a treia echipă retrogradată din Serie A se va decide în ultima etapă.

La Udine, după un meci fără multe valenţe şi ocazii, o fază fixă a făcut diferenţa. Empoli a avut un gol anulat în minutul 39, iar în repriza secundă Răzvan Marin a fost introdus pe teren în minutul 80, în locul lui Alberto Grassi.

Mijlocaşul român a executat un corner, în minutul 88, şi oaspeţii au obţinut un penalti, transformat de Mbaye Niang, în minutul 90.

La ultima fază a meciului, gazdele au cerut penalti, faza a fost analizată de VAR timp de câteva minute şi arbitrul Marco Guida a dictat penalti pentru Udinese. Samardzic a transformat şi meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Într-un alt meci, Frosinone a învins la Monza, cu 1-0, prin reuşita lui Cheddira, din minutul 9.

În clasament, Udinese este pe locul 17, cu 34 de puncte, urmată de Empoli, pe 18, cu 33 de puncte. Sassuolo (29 de puncte) şi Salernitana (16 puncte) sunt deja retrogradate. În ultima etapă se va decide şi a treia echipă retrogradată din Serie A.

USR alege timp de două zile noul președinte al partidului. Cine sunt cei 6 candidați validați
USR a anunțat când va avea loc primul tur al alegerilor interne pentru președinția partidului: luni, 24 iunie, și marți, 25 iunie. Dacă este necesar, va fi organizat și un al doilea tur....
Alegerile locale vor fi reluate: Localitățile în care cetățenii vor merge din nou la vot
Alegerile locale vor fi reluate în două comune din județele Mureș și Alba, după ce candidații din data de 9 iunie au înregistrat număr egal de voturi. Astfel, comunele în care se va relua...