Ce spune Razvan Marin dupa un nou gol marcat in campionatul belgian de fotbal

Marti, 25 Decembrie 2018, ora 15:04
3499 citiri

Mijlocasul roman Razvan Marin a mai marcat un gol in campionatul belgian de fotbal, Jupiler League, acolo unde evolueaza sub culorile formatiei Standard Liege.

Romanul a marcat in victoria trupei sale in alb si rosu in fata celor de la KV Oostende, scor 3-1, iar cronica intalnirii o puteti citi mai jos:

Gol important pentru Razvan Marin in Belgia, in victoria lui Standard Liege (Video)

Intr-un interviu acordat presei belgiene dupa joc, Razvan Marin declara: "Nu, nu a fost un meci perfect. Prima repriza a fost foarte buna, dar nu sunt multumit de cea de-a doua. S-a spus ceva la pauza si nu am facut. Suntem profesionisti, trebuie sa continuam sa jucam si nu am facut-o dupa pauza. Nu stiu de ce. Bine, am luat cele trei puncte, suntem in Top 6 si mergem cu incredere la Charleroi. Chiar daca nu ne va fi usor acolo", a punctat Marin, baiatul lui Petre Marin, fostul fundas stanga legendar al Stelei.

Miercuri, pe 26 decembrie, in a doua zi de Craciun, Standard Liege va evolua in fata celor de la Charleroi, intr-o noua etapa a campionatului belgian.

Cei din Liege sunt pe locul 4 cu 33 de puncte, la doua distanta de locul 3 ocupat de gruparea lui Loti Boloni, Anvers.

D.A.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
#Razvan Marin despre un nou gol, #reactie Razvan Marin dupa gol marcat, #declaratii Razvan Marin dupa alt gol , #stiri Razvan Marin