Razvan Marin i-a invins pe romanii Rotariu si Rednic intr-un meci nebun in Belgia

Duminica, 11 Februarie 2018, ora 21:59
4266 citiri

Intr-un duel al romanilor din Belgia, Razvan Marin l-a invins pe Dorin Rotariu dupa un meci nebun, in Standard Liege - Mouscron, ultima fiind o echipa antrenata de Mircea Rednic.

A fost 4-3 pentru gruparea lui Marin, romanul fiind titular la Standard, dar fiind inlocuit in minutul 76 cu Laifis. Rotariu a fost si el titular la Mouscron, el marcand si cel mai frumos gol al partidei, in minutul 65.

Standard a marcat prin Luyindama, Pocognoli, Carcela si Cop. La primul gol, Razvan Marin a centrat decisiv la golul formatiei sale.

In minutul 73, Luyindama a primit cartonas rosu.

Pentru Mouscron au marcat Awoniyi o dubla si Rotariu.

Si oaspetii au avut o eliminare, Govea fiind eliminat in minutul 91.

Desfasurarea partidei a fost una halucinanta. Standard a condus din minutul 9, Mouscron a egalat 10 minute mai tarziu, iar la pauza scorul a fost 1-1. 2-1 s-a facut la doua minute de la reluare, dar Mouscron a egalat din nou prin Rotariu in minutul 65. Baietii lui Rednic au facut 3-2 zece minute mai tarziu, dar Standard a decis partida pe final, cu doua goluri marcate in minutele 87 si 89.

In clasament, Liege e pe 8 dupa acest succes, cu 36 de puncte, in timp ce Mouscron ocupa locul 13, cu 29 de puncte, foarte aproape de retrogradare.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Marin castiga duelul romanilor Belgia, #Marin bate pe Rednic Rotariu, #Rotariu gol frumos Standard Mouscron , #stiri Razvan Marin