Razvan Marin, meci foarte bun intr-o victorie a lui Ajax cu cinci goluri marcate. Pasa superba de gol pentru Huntelaar (Video)

Duminica, 11 August 2019, ora 11:01
6578 citiri

Razvan Marin a fost unul dintre remarcatii serii in victoria clara a lui Ajax pe teren propriu cu cei de la Emmen, in prima liga a Olandei la fotbal, in etapa secunda din Eredivisie.

Fostul jucator de la Standard Liege a fost titular si integralist pentru gazdele de pe Yohann Cruyff Arena, participand la faza de constructie a patru dintre cele 5 goluri bifate de Ajax, care a triumfat lejer, scor 5-0, plus pasa decisiva de gol la ultima reusita a serii.

Ajax a inceput bine cu gol in minutul 27, prin Van de Beek, acesta fiind urmat de Ziyech si apoi Tadici, sarbul capitan al "lancierilor". Huntelaar, introdus dupa pauza, in minutul 72, a marcat ultimele doua goluri ale intalnirii.

La cel de-al doilea gol al fostului star de la Real Madrid si Milan, Razvan Marin a trimis o pasa superba, peste toata apararea oaspetilor, iar Huntelaar a marcat dupa o respingere a portarului initial, gol validat de VAR care a trebuit sa releve daca olandezul se afla sau nu in offside.

Ajax va evolua saptamana viitoare in deplasare la Venlo, in runda a treia de campionat. Dar pana atunci, are loc meciul decisiv cu PAOK din mansa secunda a turului III preliminar din Champions League, dupa 2-2 in tur, in Grecia.

Meciul bun facut de Marin acum vine dupa un debut nefericit in prima etapa, cu Vitesse, scor 2-2, cand Razvan, fost jucator la Viitorul, a fost criticat de marele Van Basten pentru pozitionarea gresita la unul dntre golurile primite de Ajax.

Romanul a intrat in partea secunda a intalnirii de la PAOK, ratand si o buna sansa de gol.

Baiatul lui Petre Marin a fost cumparat de Ajax de la Standard pentru 12,5 milioane de euro.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Ajax castiga la scor Razvan Marin, #Razvan Marin pasa de gol superba, #Video pasa geniala Marin Ajax victorie , #stiri Razvan Marin