Real Madrid - FC Barcelona: cinci goluri și faze controversate în derby-ul așteptat de toată planeta. Ce echipă a dat lovitura în prelungiri

Luni, 22 Aprilie 2024, ora 00:05
5241 citiri
Lucas Vasquez a scos un penalty și a marcat un gol

Real Madrid și FC Barcelona s-au întâlnit în El Clasico, unul dintre cele mai așteptate meciuri ale sezonului.

Partida a avut loc în etapa a 32-a a campionatului spaniol și le-a opus pe primele două clasate din La Liga.

Aflată la opt puncte în urma lui Real Madrid, FC Barcelona a deschis scorul în minutul 6 prin Andersen, care a punctat cu o lovitură de cap după un corner.

Real Madrid a egalat destul de repede, în minutul 18, după un penalty transformat de Vinicius. Lovitura de pedeapsă a stârnit multe controverse, întrucât Lucas Vasquez știe cum să scoată acest penalty, agațăndu-se el de piciorul adversarului.

În minutul 28 a avut loc o nouă fază controversată. Portarul lui Real Madrid, Lunin, pare că scoate mingea din poartă, dar în Spania nu există Goal Line Technology care să confirme golul.

În repriza a doua, Fermin Lopez a adus-o pe Barcelona în avantaj în minutul 69, iar Lucas Vasquez a egalat din nou pentru Real în minutul 73. Lovitura decisivă a aplicat-o Bellingham, care a marcat în prelungiri pentru madrileni! Scor final, 3-2 în favoarea albilor care s-au distanțat la 11 puncte de Barcelona și au ucis practic campionatul.

Galacticii au ajuns la 17 meciuri consecutive fără eșec.

Quarterly Report - Editia 4

Ianis Hagi, titular în meciul dintre Real Madrid și Alaves! Courtois, paradă după paradă în fața românului VIDEO
Ianis Hagi a fost folosit din primul minut în partida dintre Real Madrid și Alaves și a fost cel mai activ om al oaspeților. Real Madrid a jucat acasă cu Alaves în etapa a 36-a a...
Burduja, ironic la adresa lui Nicușor Dan: "Bilanţul dânsului este, în termeni matematici, zero"
Bilanţul real al mandatului actualului edil, Nicuşor Dan, este egal cu zero, a declarat luni, 20 mai, într-o conferinţă de presă, candidatul PNL pentru funcţia de primar general al...
#Real Madrid Barcelona, #vinicius, #Bellingham, #Lucas Vasquez, #andersen, #fermin lopez , #Barcelona Real Madrid