Remontada! Cristiano Ronaldo califica Realul in semifinalele Champions League

Marti, 12 Aprilie 2016, ora 22:37
14728 citiri

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Champions League dupa o victorie convingatoare cu nemtii de la VfL Wolfsburg.

Invinsi in turul din Germania cu scorul de 2-0, "galacticii" lui Zidane au reusit remontada si s-au impus cu 3-0, toate golurile fiind inscrise de Cristiano Ronaldo.

Madrilenii au atacat din primele secunde ale partidei de pe Bernabeu, punand o presiune fantastica pe o echipa germana care cu greu a iesit din propriul careu.

Sergio Ramos a tras un prim semnal de alarma pentru oaspeti, balonul prelungit de el pe spate lovind bara transversala in minutul 6.

Si-a intrat apoi in rol Cristiano Ronaldo, din nou omul decisiv pentru Real. Portughezul a deschis scorul dupa primul sfert de ora de joc, atunci cand a profitat de o mare gafa a fundasilor lui Wolfsburg si a marcat cu un sut sec, din sase metri.

Doua minute mai tarziu, lusitanul a anulat avantajul luat de germani dupa meciul tur inscriind de aceasta data cu o lovitura de cap.

In partea secunda a jocului ghinionistul serii, Ramos, a mai lovit o data bara portii adverse, iar Cristiano a adus calificarea in semifinale. Ronaldo a marcat golul trei din lovitura libera, el sutand inselator, printr-un spatiu gasit excelent in zidul advers.

In ultimele minute, Benzema si Jese au fost aproape de golul patru, insa Benaglio a blocat excelent.

Intalnirea dintre Real Madrid si Wolfsburg a fost transmisa in direct pe site-ul Ziare.com, iar mai jos aveti rezumatul:

Min.90+4 Final de meci!

Min.90+1 Schimbare Real: Varane intra in locul lui Modric.

Min.86 Jese suteaza periculos, Benaglio scoate inca o data!

Min.84 Schimbare Real: Jese intra in locul lui Benzema.

Min.81 Benzema intra in careul advers, suteaza periculos, dar Benaglio scoate in corner!

Min.80 Cartonas galben pentru Ronaldo.

Min.80 Schimbare Wolfsburg: Intra si Bas Dost.

Min.77 GOOOL REAL MADRID! Cristiano isi desavarseste seara cu al treilea gol, de aceasta data din lovitura libera!

Min.76 Cartonas galben pentru Luiz Gustavo.

Min.72 Henrique primeste un cot de la Marcelo si nu mai poate continua jocul. In locul sau intra Caligiuri. Jucatorul lui Wolfsburg se resimte serios si iese de pe teren pe targa.

Min.70 Dante trimite periculos cu capul, iar Navas retine din fata lui Luiz Gustavo.

Min.66 CE OCAZIE! Ramos trimite excelent cu capul, mingea loveste bara si este retinuta de Benaglio de pe linia portii!

Min.59 Guilavogui este aproape de autogol la o centrare sutata, insa Benaglio respinge bine.

Min.50 Realul conduce jocul si in debutul reprizei secunde, insa nemtii nu mai sunt atat de apatici ca in prima parte.

Min.46 Incepe repriza secunda! La acest scor, vom avea prelungiri.

________________________

Min.45+3 Finalul primei reprize!

Min.45+2 Cartonas galben pentru Arnold.

Min.39 Ce ocazie! Henrique se trezeste cu mingea la picior in careul Realului, preia greoi si suteaza in blocaj, iar balonul iese in corner.

Min.34 Luiz Gustavo suteaza de la distanta, Navas respinge cu un plonjon spectaculos.

Min.32 Schimbare Wolfsburg: Kruse intra in locul accidentatului Draxler.

Min.31 Draxler se prabuseste pe gazon, acuzand o accidentare.

Min.27 Navas retine fara probleme sutul lui Luiz Gustavo.

Min.22 Wolfsburg a iesit la joc dupa cele doua goluri incasate de la Ronaldo. Nemtii obtin doua lovituri libere din pozitii bune, insa le irosesc nonsalant.

Min.17 GOOOL REAL MADRID! Acelasi Ronaldo anuleaza avantajul germanilor din tur, de aceasta data cu o lovitura de cap!

Min.15 GOOOL REAL MADRID! Gresesc aparatorii lui Wolfsburg, iar Ronaldo inscrie cu un sut simplu, din 6 metri!

Min.10 Nemtii reusesc sa tina cateva minute mingea in zona mediana si defensiva "respira" putin.

Min.6 BARA REAL! Ramos prelungeste frumos balonul cu o lovitura de cap, iar balonul aterizeaza pe transversala germanilor!

Min.5 Asa cum era de asteptat, gazdele sunt insistente inca din debutul partidei, insa defensiva nemtilor rezista deocamdata.

Min.1 Incepe partida!

ECHIPELE DE START

Real Madrid: Navas - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo, Casemiro, Modric, Bale, Kroos, Ronaldo, Benzema

Rezerve: Casilla, Varane, Danilo, James Rodriguez, Lucas Vazquez, Isco, Jese.

Wolfsburg: Benaglio - Vieirinha, Naldo, Dante, Rodriguez, Gustavo, Guilavogui, Arnold, Henrique, Draxler, Schurrle

Rezerve: Casteels, Schafer, Knoche, Caligiuri, Trasch, Kruse, Dost.

INFO: In meciul tur, nemtii s-au impus surprinzator cu scorul de 2-0 si pornesc cu prima sansa la calificare.

ANRE demontează declarațiile ministrului Burduja privind energia alternativă: "Să se liciteze pentru aceste capacități"
Declarațiile ministrului Energiei, Sebastian Burduja, referitoare la ritmul extraordinar de instalare a fotovoltaicelor și eolienelor, au fost contrazise de președintele ANRE (Autoritatea...
Viitorul sumbru descris de Dan Barna (USR): "În 2025 vor fi din nou măriri de taxe pentru că nu mai au bani"
Dan Barna lansează un atac la actuala guvernare care protejează în opinia sa "sinecurile şi pensiile speciale" pe care PSD şi PNL le plătesc în continuare. Aceste cheltuieli vor duce la...
#Real Madrid Wolfsburg LIVE, #Real Madrid Wolfsburg Champions League, #Champions League meciuri rezultate , #Champions League