"Tradare" la Madrid: Specialistul in arbitraj al celor de As spune ca nu a fost penalti pentru Real!

Joi, 12 Aprilie 2018, ora 15:48
5452 citiri

Specialistul in arbitraj al celor de la As, una dintre publicatiile "de casa" ale Realului, sustine ca echipa lui Zidane nu trebuia sa primeasca penalti in ultimul minut al meciului cu Juventus.

Eduardo Iturralde Gonzalez, fost arbitru FIFA, devenit dupa retragere expert pentru As si pentru reteaua SER, spune ca interventia lui Mehdi Benatia asupra lui Lucas Vazquez nu a fost una care impunea acordarea unei lovituri de la 11 metri.

"Interventia lui Benatia nu e suficienta. Nu ar fi trebuit acordat penalti", a spus Iturralde pentru As.

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Champions League dupa ce a trecut dramatic de Juventus in sferturi.

Dupa 3-0 la Torino, madrilenii au fost condusi pe Bernabeu cu acelasi scor. Ronaldo a marcat pentru 1-3 in minutul 93 al partidei, dintr-un penalti discutabil.

Eduardo Iturralde Gonzalez este arbitrul ce detine recordul de penaltiuri acordate in campionatul Spaniei.

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#Juventus Real Madrid penalty, #Real Madrid penalty Juventus , #Champions League