Real Madrid, un nou pas gresit. Barcelona reintra in lupta (Video)

Joi, 22 Martie 2012, ora 08:37
3286 citiri

Real Madrid a facut un nou pas gresit in Primera Division, obtinand doar o remiza in partida disputata in deplasare cu Villarreal, scor 1-1.

"Galacticii" au deschis scorul prin Ronaldo, in minutul 62, dar au fost egalati cu sapte minute inainte de final, cand Senna a executat impecabil o lovitura libera.

In minutul 85, echipa lui Jose Mourinho a ramas in noua oameni, Mesut Ozil si Sergio Ramos fiind eliminati.

Meciul de la Villarreal a fost condimentat si cu o serie de erori impardonabile ale brigazii de arbitri. In prima repriza, centralul Romero le-a refuzat gazdelor doua penaltiuri, iar in minutul 55 i-ar aratat lui Ruben al doilea cartonas galben, dar nu si pe cel rosu.

Nici antrenorul Jose Mourinho n-a scapat de eliminare, portughezul fiind trimis in tribune pentru proteste.

In urma acestui rezultat, FC Barcelona s-a apropiat la sase puncte de Real Madrid cu 10 etape inaintea finalului de sezon.

Accesati acest link pentru a urmari rezumatul partidei Villarreal - Real Madrid

C.F.

Final neașteptat la meciul dintre Valencia și Real Madrid, din Primera Division. Hugo Duro a deschis scorul pentru „lilieci” în minutul 66, dar când Valencia se pregătea să celebreze...
Cristi Chivu a debutat ca antrenor în Liga Campionilor. Puștii de la Inter Milano, meci dramatic cu Real Madrid. Un român a fost arbitru
Echipa Under-19 a clubului de fotbal Inter Milano, antrenată de fostul internaţional român Cristian Chivu, a evitat in extremis înfrângerea pe teren propriu la debutul în Youth League (un fel...