Realul lui Mourinho, la prima victorie din 2011 (Video)

Marti, 04 Ianuarie 2011, ora 08:27
1178 citiri

Real Madrid, echipa pregatita de Jose Mourinho, a obtinut, luni, prima victorie din 2011, "galacticii" trecand de Getafe cu scorul de 3-2.

Cristiano Ronaldo a deschis balul in minutul 11 dupa ce a transformat un penalti obtinut de argentinianul Di Maria.

Acelasi Di Maria a pasat excelent pentru Mesut Ozil, care a dus scorul la 2-0 in minutul 19. Parejo a redus din diferenta 10 minute mai tarziu, la capatul unei actiuni personale splendide.

In partea secunda a meciului, Cristiano Ronaldo a punctat din nou, din pasa lui Benzema, si se parea ca Realul nu va avea mari probleme. A venit insa minutul 83, cand Arbeloa a fost eliminat, iar doua minute mai tarziu Getafe reducea din nou din diferenta, dupa golul lui Albin.

Scor final, Getafe - Real Madrid 2-3.

Vezi mai jos video:

Eșec în instanță pentru Cătălin Cherecheș. Primarul fugar a încercat să obțină anularea condamnării pentru luare de mită
Curtea de Apel Cluj a decis joi, 18 aprilie, că fostul primar din Baia Mare Cătălin Cherecheș rămâne în închisoare. Curtea de Apel a respins ca neîntemeiată contestaţia în care...
Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
#Real Madrid victorie Getafe, #Cristiano Ronaldo gol, #Getafe Real Madrid video , #Jose Mourinho