Lupta incinsa pentru titlu in Spania: Real Madrid, pas gresit cu Valencia

Luni, 05 Mai 2014, ora 09:44
3342 citiri

Final incediar de campionat in Primera Division, dupa ce Real Madrid a ratat oportunitatea de se apropia de titlul de campioana ca urmare a rezultatelor proaste obtinute de rivalele Atletico Madrid si Barcelona.

"Galacticii" nu au reusit sa-si treaca in cont toate cele trei puncte in meciul de pe teren propriu, cu Valencia, partida incheindu-se la egalitate, scor 2-2.

Echipa pregatita de Carlo Ancelotti a dominat prima parte, insa oaspetii au dat lovitura in finalul reprizei prin Mathieu in min. 43.

Dupa pauza, gazdele au reusit sa egaleze prin Sergio Ramos in min. 54, dar Parejo a adus Valencia din nou in avantaj in min. 64. Cristiano Ronaldo a salvat Realul de la infrangere stabilind egalitatea cu un gol spectaculos inscris in prelungirile partidei.

Cu doua etape inainte de final, in clasament Atletico Madrid conduce cu 88 de puncte, urmata de Barcelona cu 85 de puncte si Real Madrid cu 82 de puncte. Galacticii au un meci in plus de jucat.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...