Real Madrid a facut spectacol in Primera Division: Gol fabulos marcat de Bale (Video)

Sambata, 10 Ianuarie 2015, ora 18:50
4949 citiri

Real Madrid a facut un meci perfect sambata in etapa a 17-a din Primera Division.

Dupa doua infrangeri la rand, Cristiano Ronaldo si compania n-au avut mila de Espanyol, pe care au invins-o cu 3-0.

Scorul a fost deschis in minutul 12, de James Rodriguez, cu un sut din interiorul careului, venit in urma unei pase perfecte a lui Cristiano Ronaldo.

A doua reusita a fost o adevarata bijuterie. In minutul 28, Bale a batut fabulos o lovitura libera de la 25 de metri.

Ultimul gol al intalnirii i-a apartinut lui Nacho, intrat in teren dupa ce Coentrao a vazut cartonasul rosu direct in startul reprizei secunde. Tanarul fundas a punctat dupa o centrare a lui Arbeloa.

In urma acestei victorii, Real Madrid s-a desprins la 4 puncte in fruntea clasamentului din Primera Division.