Real Madrid a facut spectacol in Primera Division: Gol fabulos marcat de Bale (Video)

Sambata, 10 Ianuarie 2015, ora 18:50
4834 citiri

Real Madrid a facut un meci perfect sambata in etapa a 17-a din Primera Division.

Dupa doua infrangeri la rand, Cristiano Ronaldo si compania n-au avut mila de Espanyol, pe care au invins-o cu 3-0.

Scorul a fost deschis in minutul 12, de James Rodriguez, cu un sut din interiorul careului, venit in urma unei pase perfecte a lui Cristiano Ronaldo.

A doua reusita a fost o adevarata bijuterie. In minutul 28, Bale a batut fabulos o lovitura libera de la 25 de metri.

Ultimul gol al intalnirii i-a apartinut lui Nacho, intrat in teren dupa ce Coentrao a vazut cartonasul rosu direct in startul reprizei secunde. Tanarul fundas a punctat dupa o centrare a lui Arbeloa.

In urma acestei victorii, Real Madrid s-a desprins la 4 puncte in fruntea clasamentului din Primera Division.

Vizionati mai jos super golul reusit de Bale:

Secretul lui Polichinelle: Klaus Iohannis anunță că îl susține pe Cîțu și va participa la Congresul PNL. "Îl încurajez pe Florin să continue"
Președintele Klaus Iohannis a anunţat că va participa, sâmbătă, 25 septembrie, la Congresul PNL în care se alege preşedintele formaţiunii. Acesta s-a poziționat clar cu privire la...
Preşedintele Iohannis, la memorialul victimelor atentatelor din 11 septembrie de la New York
Preşedintele Klaus Iohannis a depus marţi, 21 septembrie, flori şi a ţinut un moment de reculegere în memoria victimelor atentatelor teroriste din 11 septembrie 2001, la memorialul construit...