Real Madrid, Arsenal, Manchester City si Bayern, victorii la scor in deplasare

Sambata, 29 Octombrie 2016, ora 19:27
2977 citiri

Real Madrid, Arsenal Londra, Manchester City si Bayern Munchen au reusit sambata sa castige la scor partidele disputate in deplasare, in ligile nationale.

Real Madrid ramane lider in Spania, dupa victoria cu 4-1 cu Alaves. Gazdele au deschis scorul, dar Cristiano Ronaldo a adus Realul in avantaj cu o dubla, inainte de pauza. Tot el a ratat un penalti in repriza a doua si a marcat ultimul gol, in timp ce Alvaro Morata a inscris pentru 3-1.

Realul este urmata in clasament, dupa 10 etape, de FC Sevilla, care a facut doar 1-1 pe terenul celor de la Sporting Gijon. FC Barcelona si Atletico Madrid joaca sambata seara.

In Anglia, Arsenal si Manchester City sunt in fruntea clasamentului, cu cate 23 de puncte. Londonezii au trecut de Sunderland, scor 4-1. A fost 1-0 la pauza pentru Arsenal, dupa golul lui Alexis Sanchez. Gazdele au egalat in minutul 65, insa Olivier Giroud de doua ori si Sanchez au inscris in doar 7 minute, incheind practic jocul cu un sfert de ora inainte de final.

Sergio Aguero, de doua ori in prima repriza, si Ilkay Guendogan, de doua ori pe finalul meciului, au marcat golurile din partida lui City cu West Bromwich Albion, scor 4-0.

Tot sambata, Manchester United a facut doar 0-0 pe teren propriu cu Burnley, iar Tottenham Hotspur si campioana Leicester City au terminat la egalitate, scor 1-1. FC Liverpool joaca sambata seara, iar Chelsea duminica.

In Germania, adversarul Romaniei din 11 noiembrie, polonezul Robert Lewandowski, a marcat de doua ori si a pasat decisiv lui Arjen Robben in victoria cu 3-1 a lui Bayern Munchen in deplasare cu Augsburg.

Echipa lui Carlo Ancelotti are 23 de puncte si se afla pe primul loc, cu doua peste nou-promovata RasenBallsport Leipzig, marea supriza din fotbalul european in acest inceput de sezon, care a invins in deplasare pe Darmstadt, cu 2-0.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#rezultat Real Madrid, #rezultat Arsenal, #rezultat Manchester City, #rezultat Bayern Munchen , #Primera Division