Real Madrid, dus rece cu Atletico Madrid

Duminica, 29 Septembrie 2013, ora 08:52
2773 citiri

Real Madrid s-a dovedit a fi o echipa prea fragila in derbiul etapei a VII-a din Primera Division. In meciul jucat acasa pe Santiago Bernabeu, "galacticii" au pierdut, scor 0-1, in fata celor de la Atletico Madrid.

Elevii antrenati de Diego Simeone s-au prezentat ca o echipa inchegata, fara fisura in joc si au reusit sa loveasca o singura data, dar decisiv, in minutul 11, prin Diego Costa.

Dupa gol, Atletico a controlat meciul, fiind superioara atat in prima, cat si in a doua parte. Real Madrid s-a prezentat ca o echipa apatica, fara o viziune clara de joc. In ciuda schimbarilor facute dupa pauza de Carlo Ancelotti, Bale si Modrici in locul lui Di Maria, respectiv Illaramendi, tot oaspetii au fost cei care au controlat partida si au avut ocaziile mai mari.

Iata si cele doua formatii:

Real Madrid: Diego Lopez; Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Coentrao; Khedira, Illarramendi (Modric, 46) ; Di Maria (Bale, 46), Isco (Morata, 73), Cristiano Ronaldo; Benzema.

Atletico Madrid: Courtois; Juanfran, Miranda, Godin, Filipe; Arda (Cristian Rodriguez, 89), Tiago, Gabi, Koke; Diego Costa (Baptistao, 85) Villa (Raul Garcia, 87).

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...