Real Madrid s-a distrat cu Villareal (Video)

Luni, 22 Februarie 2010, ora 08:16
1750 citiri

Real Madrid a ramas in plasa Barcelonei, in fruntea clasamentului din Primera Division, "galacticii" impunandu-se la scor, 6-2, in fata celor de la Villareal.

Cristiano Ronaldo a deschis balul in minutul 18, portughezul transformand superb o lovitura libera, pentru ca brazilianul Kaka sa dubleze diferenta doua minute mai tarziu, din penalti.

Senna a reaprins sperantele oaspetilor la capatul primei jumatati de ora, cu un gol de exceptie, din lovitura libera.

"Albii" s-au dezlantuit in partea secunda, Higuain, cu o "dubla", din nou Kaka si, in final, Xabi Alonso dezintegrand practic "Submarinul galben", reusita lui Nilmar contand doar pentru golaveraj.

Scor final, Real Madrid - Villareal 6-2 si lupta ramane deschisa in topul Primerei Division.