Real Madrid s-a distrat cu Villareal (Video)

Luni, 22 Februarie 2010, ora 08:16
1829 citiri

Real Madrid a ramas in plasa Barcelonei, in fruntea clasamentului din Primera Division, "galacticii" impunandu-se la scor, 6-2, in fata celor de la Villareal.

Cristiano Ronaldo a deschis balul in minutul 18, portughezul transformand superb o lovitura libera, pentru ca brazilianul Kaka sa dubleze diferenta doua minute mai tarziu, din penalti.

Senna a reaprins sperantele oaspetilor la capatul primei jumatati de ora, cu un gol de exceptie, din lovitura libera.

"Albii" s-au dezlantuit in partea secunda, Higuain, cu o "dubla", din nou Kaka si, in final, Xabi Alonso dezintegrand practic "Submarinul galben", reusita lui Nilmar contand doar pentru golaveraj.

Scor final, Real Madrid - Villareal 6-2 si lupta ramane deschisa in topul Primerei Division.

Vezi mai jos video cu rezumatul intalnirii:

Antrenorul Realului, după ce a eliminat-o pe Manchester City: ”Toată lumea credea că suntem morţi”
Antrenorul Carlo Ancelotti a salutat calificarea echipei sale, Real Madrid, în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, miercuri seara, după o rezistenţi eroică pe terenul formaţiei...
Veste mare pentru Real Madrid. Cine e fotbalistul care a revenit la antrenamente
Portarul Thibaut Courtois a reluat antrenamentele individuale cu Real Madrid mai devreme decât era prevăzut, la mai puţin de o lună după operaţia de menisc de pe 20 martie, informează...
#Real Madrid, #Real victorie Villareal, #Kaka Cristiano Ronaldo gol , #Primera Division