Meci nebun între Real Madrid și Atletico Madrid în Cupa Spaniei. Cine s-a calificat în semifinale

Vineri, 27 Ianuarie 2023, ora 00:54
3782 citiri
Real Madrid. Foto: Facebook / Real Madrid

Formaţia Real Madrid s-a calificat, joi seară, în semifinalele Cupei Spaniei, trecând în sferturi de Atletico Madrid, scor 3-1 după prelungiri.

Atletico a deschis scorul în minutul 19, prin Morata.

Pentru Real au marcat Rodrygo ’79, Benzema ‘104 şi Vinicius Junior ‘120+1.

În minutul 99, de la Atletico Madrid a fost eliminat Savic.

Tot joi, Athletic Bilbao a acces în semifinale învingând Valencia, scor 3-1.

S-au mai calificat în penultimul act FC Barcelona (1-0 cu Real Sociedad) şi Osasuna (2-1 cu FC Sevilla).

Tragerea la sorţi a semifinalelor va avea loc luni.

Barcelona, victorie la scor pe terenul lui Atletico Madrid. Ce a făcut Horațiu Moldovan
Echipa spaniolă FC Barcelona a învins duminică seara, în deplasare, scor 3-0, formaţia Atletico Madrid, în etapa a 29-a din La Liga. Cu Xavi eliminat de arbitrul Jose Maria Sanchez...
Real Madrid, încă un pas mare spre titlu în Spania
Echipa spaniolă Real Madrid a învins sâmbătă, în deplasare, scor 4-2, gruparea Osasuna Pamplona, în etapa a 29-a din La Liga. Oaspeţii au deschis scorul pe El Sadar, prin Vinicius...