Cum s-a terminat primul Real - Atletico cu Horațiu Moldovan pe foaia de joc. Gol decisiv în prelungiri

Luni, 05 Februarie 2024, ora 00:18
4653 citiri
Real Madrid a remizat cu Atletico

Formaţia Real Madrid, lider în LaLiga, a remizat, duminică seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa lui Horaţiu Moldovan, Atletico Madrid, într-un meci din etapa a 23-a a campionatului Spaniei.

Real Madrid a deschis scorul în minutul 20, prin Diaz. Pentru Atletico a egalat Llorente, în minutul 90+3, într-un meci în care Moldovan a fost rezervă la oaspeți.

Alte rezultate din LaLiga:

Villarreal – Cadiz 0-0

Osasuna – Celta Vigo 0-3

Au marcat: Larsen ’24, De La Torre ’25, Douvikas ‘90

Betis – Getafe 1-1

Au marcat: Isco ’35 (penalti) / Greenwood ‘8 (penalti)

Partida Rayo Vallecano – FC Sevilla va avea loc luni.

Real Madrid este lider în clasament, cu 58 de puncte, urmată pe locul doi de Girona – 56 şi pe locul trei de FC Barcelona – 50. Atletico este pe patru, cu 48 de puncte.

Quarterly Report - Editia 4

Ce nedreptate i s-a făcut românului Horațiu Moldovan la Atletico Madrid, în ultima etapă din Spania
Echipa spaniolă Atletico Madrid a învins sâmbătă, în deplasare, scor 2-0, gruparea bască Real Sociedad, în ultima etapă a campionatului spaniol, La Liga. Madrilenii au deschis scorul...