S-a făcut! Real Madrid anunță oficial transferul fotbalistului pe care a plătit peste 100 de milioane de euro

"Hey, Jude", a scris Real Madrid pe rețelele de socializare, anunțând transferul fotbalistului englez Jude Bellingham.

În vârstă de 19 ani, Jude Bellingham a fost transferat de la Borussia Dortmund la Real Madrid. Suma de transfer este 103 milioane de euro, dar echipa germană va încasa și alți bani, în funcție de performanțele sportivului.

Jude Bellingham a semnat cu Real Madrid până în 2029.

Acest transfer face parte din procesul de întinerire a liniei de mijloc a lui Real Madrid și înlocuirea treptată a veteranilor Luka Modric și Toni Kroos.

Meci fabulos la Dortmund. Borussia câștigă după ce Atletico a egalat iar rivalul lui Horațiu Moldovan a încasat 4 goluri
Borussia Dortmund a început excelent meciul de acasă cu Atletico Madrid în sferturile de finală ale Champions League. Învinși în Spania cu 2-1, germanii au atacat din primul minut....
Veste mare pentru Real Madrid. Cine e fotbalistul care a revenit la antrenamente
Portarul Thibaut Courtois a reluat antrenamentele individuale cu Real Madrid mai devreme decât era prevăzut, la mai puţin de o lună după operaţia de menisc de pe 20 martie, informează...