Meci dramatic pentru Real Madrid în Cupa Spaniei

Vineri, 21 Ianuarie 2022, ora 07:18
1988 citiri
Real Madrid FOTO facebook

Real Madrid s-a calificat, joi seară, în sferturile de finală ale Cupei Spaniei, eliminând în optimi echipa Elche, scor 2-1 după prelungiri.

Elche a condus cu 1-0, prin golul marcat de Verdu, în minutul 104.

Pentru Real Madrid au înscris Isco ‘108 şi Hazard ‘116.

În minutul 102, de la Real Madrid a fost eliminat Marcelo. Pe final, în minutul 120+2, a fost eliminat şi Pere Milla, de la Elche.

Partida Athletic Bilbao – FC Barcelona s-a terminat cu victoria gazdelor, care s-au impus cu 3-2 în prelungiri.

S-au mai calificat până acum în sferturile de finală Real Mallorca, Cadiz, Rayo Vallecano, Valencia, Betis Sevilla şi Real Sociedad.

Scandal după Real-Barcelona 3-2. Președintele cere rejucarea meciului
Partida Real Madrid- FC Barcelona a creat numeroase disensiuni după ce catalanii au acuzat o eroare de arbitraj la unul dintre goluri. Președintele FC Barcelona Joan Laporta a precizat că el...
Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...