Real Madrid a câștigat Cupa Spaniei! Cine a fost eroul neașteptat al "galacticilor" în finala cu Osasuna

Duminica, 07 Mai 2023, ora 01:15
3644 citiri
Rodrygo a marcat ambele goluri ale Realului

Real Maadrid a câștigat pentru a 20-a oară Cupa Spaniei, după ce a învins cu 2-1 formația Osasuna Pamplona în finală.

Real Madrid, care nu mai câștigase Cupa Spaniei din 2014, a triumfat în finala cu Osasuna, scor 2-1.

Ambele goluri ale trupei blanco au fost marcate de brazilianul Rodrygo. Primul, după 106 secunde de la startul partidei - cel mai rapid gol marcat într-o finală de Cupă în ultimii 17 ani.

Osasuna a ripostat cu golul lui Torro, din minutul 58. Rodrygo a făcut dubla în minutul 70, iar Real Madrid și-a trecut în cont a 20-a Cupă a Spaniei.

Scandal după Real-Barcelona 3-2. Președintele cere rejucarea meciului
Partida Real Madrid- FC Barcelona a creat numeroase disensiuni după ce catalanii au acuzat o eroare de arbitraj la unul dintre goluri. Președintele FC Barcelona Joan Laporta a precizat că el...
Pleaca vedeta braziliană a lui Real? Atacantul a dat un verdict clar
Atacantul brazilian al celor de la Real Madrid, Rodrygo, a comentatp zvonurile despre transferul său de la ”Galactici”. Despre Rodrygo s-a spus în ultimul timp, că va pleca de pe...
#Real Madrid, #osasuna, #rodrygo, #ancelotti, #Benzema, #Cupa Spaniei, #finala , #Real Madrid