Real Madrid învinge și trece pe primul loc: cum îi poate ajuta Ianis Hagi pe "galactici"

Luni, 18 Decembrie 2023, ora 05:49
6672 citiri
Jude Bellingham FOTO twitter Real Madrid

Echipa spaniolă Real Madrid a dispus duminică seara, pe teren propriu, scor 4-1, de gruparea Villarreal, într-un meci contând pentru etapa a 17-a din La Liga.

Real Madrid a intrat cu două goluri avans la pauză, autori fiind Bellingham şi Rodrygo, dar a trecut prin emoţii în minutul 54, după golul lui Morales. Brahim Diaz şi Luka Modric au spulberat iluziile oaspeţilor, cu două goluri marcate într-un interval de numai patru minute, şi madrilenii s-au impus cu 4-1.

În clasament, Real este lider cel puţin până la meciul Gironei de azi cu Alaves, echipa lui Ianis Hagi.

Echipa lui Ancelotti are 42 de puncte cu şapte mai mult decât rivala FC Barcelona, ocupanta locului 3. Girona e pe doi cu 41. Villarreal are 16 puncte şi ocupă locul 14.

Rezultate înregistrate duminică, în etapa a 17-a din La Liga:

Almeria – Mallorca 0-0;

Real Sociedad – Betis Sevilla 0-0;

Las Palmas – Cadiz 1-1 (Pejino 7 / C. Ramos 83);

Real Madrid – Villarreal 4-1 (Bellingham 25, Rodrygo 37, Brahim Diaz 64, Modric 68 / Morales 54).

Quarterly Report - Editia 4

Ce-a făcut Ianis Hagi în primul meci după ce a impresionat contra lui Real Madrid
Internaționalul român Ianis Hagi (25 de ani) a evoluat sâmbătă seară în meciul Alaves - Getafe (1-0) din penultima etapă a campionatului Spaniei. După ce în precedenta etapă a fost...
Gică Hagi le-a spus scoțienilor ce se va întâmpla cu Ianis după EURO
Internaționalul român Ianis Hagi va juca ultimul său meci la Alaves în acest weekend și este programat să se întoarcă la Rangers după aceea. Mai are doi ani de contract, dar nu este...
#Real Madrid, #Jude Bellingham, #rodrygo, #Ianis Hagi, #Alaves, #girona , #stiri fotbal