Bilasco, batut mar de Real Madrid

Sambata, 06 August 2011, ora 14:58
1980 citiri

Gruparea la care evolueaza si atacantul roman Marius Bilasco, Tianjin Teda, a pierdut clar, scor 0-6, intalnirea amicala jucata sambata cu Real Madrid.

Disputata in China, partida a fost la discretia trupei lui Jose Mourinho, care a inceput ca din tun.

In minutul 9, Kaka a deschis scorul din penalti, pentru ca Di Maria sa mareasca avantajul pe tabela de marcaj 5 minute mai tarziu.

"Albii" au redus turatia motoarelor si astfel s-a intrat la pauza cu scorul de 0-2.

Dupa pauza insa, madrilenii s-au dezlantuit si au mai punctat de patru ori, prin Higuain (min.68), Ronaldo (min.74) si Benzema (min.80 si 82), iar intalnirea s-a terminat cu victoria categorica a vice-campioanei Spaniei.

La gazde, Bilasco a inceput meciul ca rezerva, dar a fost introdus pe teren in minutul 30.

A fost cel de-al doilea meci disputat de Real Madrid in turneul amical pe care il desfasoara in China, dupa victoria inregistrata miercuri cu Guangzhou Evergrande, scor 7-1.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Real Madrid Tianjin Teda, #Marius Bilasco Real Madrid, #Real Madrid amical China , #stiri Real Madrid