Real Madrid invinge Manchester United si castiga Supercupa Europei

Marti, 08 August 2017, ora 23:40
15181 citiri

Real Madrid a castigat Supercupa Europei dupa ce a invins Manchester United cu 2-1, intr-un meci disputat la Skopje (Macedonia).

Formatia lui Zidane a inceput foarte bine si a creat panica la poarta lui De Gea in minutul 16, cand Casemiro a trimis cu capul in transversala.

Golul Realului a picat firesc in minutul 23, cand acelasi Casemiro a punctat cu un sut frumos langa bara, din centrarea lui Carvajal.

Manchester United nu si-a revenit nici dupa pauza, iar Real a mai punctat o data in minutul 52, prin Isco, dupa o combinatie foarte frumoasa cu Bale.

Imediat, Manchester a inceput sa respire, dar Lukaku a ratat o ocazie incredibila din fata portii.

Realul a mai lovit bara o data prin Gareth Bale, iar minutul 62 a adus golul lui United. Lukaku nu a mai ratat din fata portii si a facut astfel 2-1.

Rashford a mai irosit o sansa uriasa pe final de meci, dar in cele din urma Realul a castigat Supercupa Europei pentru al doilea an la rand.

Real Madrid este singura echipa din istorie ce castiga Supercupa pentru doi ani la rand.

REAL MADRID - MANCHESTER UNITED 2-1

90+7 - Final de meci!

90+5 - Rashford vede cartonasul galben.

90+1 - Asensio rateaza o sansa uriasa din 12 metri! Sutul sau e respins de De Gea.

90 - Fellaini trimite slab cu capul in bratele portarului.

90 - 7 minute suplimentare.

86 - Sergio Ramos vede cartonasul galben.

84 - Carvajal vede cartonasul galben.

83 - Schimbare Real: Ronaldo intra in locul lui Benzema.

81 - Ce ocazie!!! Rashford ramane singur cu portarul, dar sutul sau este scos in corner!

75 - Schimbare Real: Lucas intra in locul lui Isco.

74 - Schimbare Real: Asensio intra in locul lui Bale.

72 - Lovitura libera pentru United, mingea e respinsa fara emotii de Benzema.

69 - Ritmul a scazut, United are posesia dar Real se apara bine deocamdata.

62 - GOL MANCHESTER UNITED!!! Matici suteaza din afara careului, mingea e respinsa pana la Lukaku, iar acesta inscrie din opt metri fara emotii!

61 - Ce ocazie!!! Bale suteaza puternic din 12 metri, dar mingea loveste transversala!

57 - Schimbare United: Fellaini intra in locul lui Herrera.

54 - Ce ocazie!!! Pogba trimite in portar din opt metri, mingea revine la Lukaku, iar acesta suteaza incredibil peste poarta dintr-o pozitie ideala!

52 - GOL REAL MADRID!!! Isco inscrie cu un sut langa bara dupa o combinatie letala cu Bale!!!

48 - De Gea respinge excelent la un sut din afara careului trimis de Kroos.

46 - Se reia jocul!

Schimbare United: Rashford intra in locul lui Lingard.

45+2 - Pauza!

43 - Sansa mare pentru Real, dar sutul lui Benzema e respins de De Gea!

41 - Lingard vede cartonasul galben.

34 - Herrera bate slab o lovitura libera de la 30 de metri, direct in aut de poarta.

29 - Momente de dominare completa din partea celor de la Real. United nu poate trece de centrul terenului.

23 - GOL REAL MADRID!!! Casemiro inscrie cu un sut plasat langa bara, din pasa lui Carvajal!

21 - Isco suteaza mult peste poarta de la 22 de metri.

18 - Casemiro suteaza puternic din afara careului, mingea se duce peste poarta!

16 - Ce ocazie!!! Casemiro trimite cu capul din fata portii, mingea izbeste transversala!

11 - Isco greseste o pasa simpla si Real iroseste un atac bun.

7 - United incearca un atac pozitional, dar combinatia dintre Lukaku si Pogba nu iese.

3 - Bale reia periculos din cinci metri, dar mingea trece putin peste! Prima sansa a meciului!

1 - Navas le da emotii madrilenilor si retine in doi timpi o minge trimisa catre Lukaku.

1 - A inceput meciul!

REAL MADRID: Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Casemiro, Kroos, Modric, Isco - Bale, Benzema

Rezerve: Casilla, Nacho, Ronaldo, Theo, Lucas, Asensio, Kovacici

MANCHESTER UNITED: De Gea - Valencia, Lindelof, Smalling, Darmian - Matici, Herrera, Pogba - Mkhitaryan, Lukaku, Lingard

Rezerve: Romero, Blind, Carrick, Fellaini, Mata, Martial, Rashford

Real Madrid este castigatoarea Ligii Campionilor, in timp ce United a castigat Europa League.

Supercupa Europei are loc la Skopje (Macedonia).

Anul trecut, Supercupa Europei a fost castigata de Real Madrid.

Meciul este televizat de Pro TV si Dolce Sport.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#real madrid manchester united, #Real Madrid Manchester United LIVE, #Real Madrid Manchester United direct, #televizare Real Madrid Manchester United, #televizare Supercupa Europei , #stiri Real Madrid