Real Madrid invinge Manchester United si castiga Supercupa Europei

Marti, 08 August 2017, ora 23:40
15181 citiri

Real Madrid a castigat Supercupa Europei dupa ce a invins Manchester United cu 2-1, intr-un meci disputat la Skopje (Macedonia).

Formatia lui Zidane a inceput foarte bine si a creat panica la poarta lui De Gea in minutul 16, cand Casemiro a trimis cu capul in transversala.

Golul Realului a picat firesc in minutul 23, cand acelasi Casemiro a punctat cu un sut frumos langa bara, din centrarea lui Carvajal.

Manchester United nu si-a revenit nici dupa pauza, iar Real a mai punctat o data in minutul 52, prin Isco, dupa o combinatie foarte frumoasa cu Bale.

Imediat, Manchester a inceput sa respire, dar Lukaku a ratat o ocazie incredibila din fata portii.

Realul a mai lovit bara o data prin Gareth Bale, iar minutul 62 a adus golul lui United. Lukaku nu a mai ratat din fata portii si a facut astfel 2-1.

Rashford a mai irosit o sansa uriasa pe final de meci, dar in cele din urma Realul a castigat Supercupa Europei pentru al doilea an la rand.

Real Madrid este singura echipa din istorie ce castiga Supercupa pentru doi ani la rand.

REAL MADRID - MANCHESTER UNITED 2-1

90+7 - Final de meci!

90+5 - Rashford vede cartonasul galben.

90+1 - Asensio rateaza o sansa uriasa din 12 metri! Sutul sau e respins de De Gea.

90 - Fellaini trimite slab cu capul in bratele portarului.

90 - 7 minute suplimentare.

86 - Sergio Ramos vede cartonasul galben.

84 - Carvajal vede cartonasul galben.

83 - Schimbare Real: Ronaldo intra in locul lui Benzema.

81 - Ce ocazie!!! Rashford ramane singur cu portarul, dar sutul sau este scos in corner!

75 - Schimbare Real: Lucas intra in locul lui Isco.

74 - Schimbare Real: Asensio intra in locul lui Bale.

72 - Lovitura libera pentru United, mingea e respinsa fara emotii de Benzema.

69 - Ritmul a scazut, United are posesia dar Real se apara bine deocamdata.

62 - GOL MANCHESTER UNITED!!! Matici suteaza din afara careului, mingea e respinsa pana la Lukaku, iar acesta inscrie din opt metri fara emotii!

61 - Ce ocazie!!! Bale suteaza puternic din 12 metri, dar mingea loveste transversala!

57 - Schimbare United: Fellaini intra in locul lui Herrera.

54 - Ce ocazie!!! Pogba trimite in portar din opt metri, mingea revine la Lukaku, iar acesta suteaza incredibil peste poarta dintr-o pozitie ideala!

52 - GOL REAL MADRID!!! Isco inscrie cu un sut langa bara dupa o combinatie letala cu Bale!!!

48 - De Gea respinge excelent la un sut din afara careului trimis de Kroos.

46 - Se reia jocul!

Schimbare United: Rashford intra in locul lui Lingard.

45+2 - Pauza!

43 - Sansa mare pentru Real, dar sutul lui Benzema e respins de De Gea!

41 - Lingard vede cartonasul galben.

34 - Herrera bate slab o lovitura libera de la 30 de metri, direct in aut de poarta.

29 - Momente de dominare completa din partea celor de la Real. United nu poate trece de centrul terenului.

23 - GOL REAL MADRID!!! Casemiro inscrie cu un sut plasat langa bara, din pasa lui Carvajal!

21 - Isco suteaza mult peste poarta de la 22 de metri.

18 - Casemiro suteaza puternic din afara careului, mingea se duce peste poarta!

16 - Ce ocazie!!! Casemiro trimite cu capul din fata portii, mingea izbeste transversala!

11 - Isco greseste o pasa simpla si Real iroseste un atac bun.

7 - United incearca un atac pozitional, dar combinatia dintre Lukaku si Pogba nu iese.

3 - Bale reia periculos din cinci metri, dar mingea trece putin peste! Prima sansa a meciului!

1 - Navas le da emotii madrilenilor si retine in doi timpi o minge trimisa catre Lukaku.

1 - A inceput meciul!

REAL MADRID: Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Casemiro, Kroos, Modric, Isco - Bale, Benzema

Rezerve: Casilla, Nacho, Ronaldo, Theo, Lucas, Asensio, Kovacici

MANCHESTER UNITED: De Gea - Valencia, Lindelof, Smalling, Darmian - Matici, Herrera, Pogba - Mkhitaryan, Lukaku, Lingard

Rezerve: Romero, Blind, Carrick, Fellaini, Mata, Martial, Rashford

Real Madrid este castigatoarea Ligii Campionilor, in timp ce United a castigat Europa League.

Supercupa Europei are loc la Skopje (Macedonia).

Anul trecut, Supercupa Europei a fost castigata de Real Madrid.

Meciul este televizat de Pro TV si Dolce Sport.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#real madrid manchester united, #Real Madrid Manchester United LIVE, #Real Madrid Manchester United direct, #televizare Real Madrid Manchester United, #televizare Supercupa Europei , #stiri Real Madrid