Derbiul orasului Madrid a fost castigat de Real. Ronaldo, un nou gol (Video)

Vineri, 14 Ianuarie 2011, ora 09:33
1338 citiri

Real Madrid a castigat, scor 3-1, intalnirea jucata joi seara, pe teren propriu, cu concitadina Atletico Madrid, in prima mansa a sferturile de finala ale Cupei Spaniei.

Partida de pe stadionul Santiago Bernabeu a inceput prost pentru gazde, care au primit gol in minutul 7, de la Diego Forlan.

Avantajul oaspetilor n-a durat insa decat 7 minute, pentru ca Sergio Ramos a restabilit egalitatea si, totodata, scorul pauzei.

In repriza secunda, doar trupa lui Mourinho a mai contat in meci, iar golurile n-au intarziat sa apara. Ronaldo, in minutul 61, si Ozil, in minutul 90, au inscris pentru o victorie ce asigura o mansa secunda mai usoara pentru "albi".

Cu acest nou gol, Ronaldo a ajuns la 31 de goluri marcate in 28 de meciuri jucate in acest sezon.

Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Ramos, Carvalho, Marcelo - Khedira, Alonso - Di Maria (Granero '90), Ozil (Gago '90), Ronaldo - Benzema (Kaka '56).

Atletico Madrid: De Gea - Ujfalusi, Perea, Dominguez, Filipe - Juanfran (Valera '88), Assuncao, Garcia (Suarez '50), Reyes - Aguero, Forlan (Merida '78).

Returul va avea loc saptamana viitoare, pe stadionul Vicente Calderon.