Gerard Pique face o declaratie neasteptata dupa infrangerea suferita de Barcelona in derbiul cu Real Madrid

Luni, 02 Martie 2020, ora 09:12
5511 citiri

Fundasul echipei FC Barcelona, Gerard Pique, a facut o declaratie neasteptata dupa infrangerea din derbiul cu Real Madrid.

Pique a declarat ca in prima repriza a derbiului a vazut cel mai slab Real Madrid din istoria confruntarilor directe.

"Sezonul e departe de final, dar am pierdut o mare oportunitate de a-i rani pe cei de la Real. Am facut un joc bun in prima repriza si ei nu ne-au transmis sentimentul ca pot castiga. Daca dadeam gol alta era situatia. Jocul lui Real Madrid din prima repriza a fost cel mai slab pe care l-am intalnit pe Santiago Bernabeu. Am pierdut o sansa mare, golul a schimbat totul", a spus Pique dupa meci.

Real Madrid a castigat marele derbi al Spaniei cu FC Barcelona, scor 2-0, dupa un meci ce a avut un ritm foarte bun.

Dupa acest rezultat, Real Madrid urca pe primul loc, cu 56 de puncte, in timp ce FC Barcelona coboara pe doi, cu 55 de puncte.

C.S.

Pleaca vedeta braziliană a lui Real? Atacantul a dat un verdict clar
Atacantul brazilian al celor de la Real Madrid, Rodrygo, a comentatp zvonurile despre transferul său de la ”Galactici”. Despre Rodrygo s-a spus în ultimul timp, că va pleca de pe...
Real Madrid - FC Barcelona: cinci goluri și faze controversate în derby-ul așteptat de toată planeta. Ce echipă a dat lovitura în prelungiri
Real Madrid și FC Barcelona s-au întâlnit în El Clasico, unul dintre cele mai așteptate meciuri ale sezonului. Partida a avut loc în etapa a 32-a a campionatului spaniol și le-a opus pe...