Lovitura dura pentru o vedeta de la Real Madrid, care va rata tot restul sezonului

Duminica, 09 Aprilie 2017, ora 09:38
3190 citiri

Real Madrid a remizat acasa cu Atletico de Madrid, in marele derbi al capitalei Spaniei, scor 1-1, dar marea problema pe care o au gazdele de pe Santiago Bernabeu este pierderea unui important jucator pentru restul sezonului.

Vorbim chiar despre marcatorul din partida cu Atletico, fundasul Pepe, care a marcat cu capul in minutul 52 singurul gol al lui Real.

Acesta s-a accidentat insa grav in minutul 63, dupa o ciocnire chiar cu un coleg al sau, Toni Kroos, care l-a lovit pe lusitan cu genunchiul in coaste.

Pepe are, in urma analizelor amanuntite facute de medici, doua coaste fracturate si va rata cel mai sigur tot restul sezonului, chiar acum cand Real avea atata nevoie de aportul sau in defensiva.

Real a fost egalata apoi in minutul 85, dupa golul lui Griezmann.

Miercuri seara, Real Madrid va da piept in deplasare cu Bayern, in prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor.

D.A.

Premierul Ciolacu, alături de tinerii blocaţi pe aeroportul din Dubai: ”Zâmbetele lor mi-au dat energie cât toate cafelele băute în ultimele zile” FOTO
Marcel Ciolacu, premierul României a postat imagini din aeronava oficială cu care revine în ţară, alături de grupul de tineri blocaţi pe aeroportul din Dubai, el afirmând că zâmbetele lor...
Chirica susține că a fost trimis în judecată în momentul depunerii candidaturilor intenționat: ”Mă aştept şi la alte mişcări de acest fel”
Primarul municipiului Iaşi, Mihai Chirica, a declarat vineri, pentru AGERPRES, că trimiterea sa în judecată de către procurorii DIICOT în dosarul "Veranda" nu este "o surpriză foarte mare",...
#Pepe va rata restul sezonului, #Real Madrid lovitura dura Pepe, #Pepe grava accidentare fracturi Real , #stiri Real Madrid