Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Real Madrid a facut scor in Cupa Spaniei

Miercuri, 03 Decembrie 2014, ora 15:20
2051 citiri

Real Madrid merge din victorie in victorie. Echipa pregatita de Carlo Ancelotti a ajuns la a 17-a victorie consecutiva si se afla la un singur succes de recordul fotbalului spaniol stabilit in sezonul 2005/2006 de Barcelona lui Franck Rijkaard.

Cu o echipa improvizata, din care au lipsit aproape toate vedetele, galacticii au umilit in mansa retur a 16-zecimilor Cupei Spaniei, scor 5-0, formatia de liga a treia Cornella La Prat din Catalunia.

Omul meciului a fost James Rodriguez, care a realizat dubla. Atacantul columbian a deschis scorul in min. 15, Isco a majorat avantajul in min. 31, iar doua minute mai tarziu James Rodriguez a punctat din nou.

Dupa pauza gazdele au mai inscris de doua ori prin Borja Lopez, in min. 59 si Jese, in min. 73.

Real Madrid a castigat si partida tur din deplasare cu 4-1 si cu scorul general de 9-1 s-a calificat in optimile Cupei Spaniei.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Real Madrid erupt Cupa Spaniei, #Real Madrid victorie Cornella , #stiri Real Madrid