Real Madrid a invins Juventus, noua echipa a lui Cristiano Ronaldo (Video)

Duminica, 05 August 2018, ora 10:25
5732 citiri

Real Madrid, campioana Europei, a invins pe Juventus Torino, noua formatie la care evolueaza Cristiano Ronaldo, intr-un meci amical disputat in competitia intitulata International Champions Cup.

A fost 3-1 pentru elevii lui Lopetegui in fata unui Juventus fara Cristiano. Meciul a fost deschis de un autogol al lui Dani Carvajal in minutul 12, iar Juve a condus pana in minutul 39, cand Bale a egalat dupa o pasa a lui Dani Ceballos.

Asensio a facut diferenta dupa pauza, in momentul in care a intrat in locul lui Isco pe teren. Fostul elev al lui Costel Galca la Espanyol a marcat ultimele goluri ale intalnirii, in minutele 47 si 56:

La Real au debutat si noile achizitii Odriozola, Vinicius sau portarul din Ucraina, Lunin.

In alta partida jucata sambata seara la ICC, AC Milan a invins-o pe FC Barcelona cu 1-0, gol marcat de Andres Silva in minutul 93.

Urmatorul amical al celor de la Real Madrid va fi tot cu echipa din Italia, AS Roma, miercuri la New Jersey.

13 zile mai sunt pana la debutul lui Juve in noul sezon de Serie A, in deplasare la Chievo Verona, pe 18 august.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Real Madrid invinge Juventus fara Cristiano, #Real Madrid Video rezumat amical Juventus , #stiri Real Madrid