Real Madrid a strivit-o pe Elche

Miercuri, 24 Septembrie 2014, ora 12:47
1712 citiri

Real Madrid a devenit de neoprit in ultima saptamana. Elche este a treia echipa, dupa Basel in Liga Campionilor si La Coruna in campionat, care a cazut victima poftei de gol a echipei pregatite de Carlo Ancelotti.

In etapa a V-a din La Liga, galacticii s-au impus pe teren propriu cu un neverosimil 5-1 in fata formatiei care a promovat in prima liga in urma cu un sezon dupa ce 24 de ani a petrecut prin ligile inferioare.

Marele protagonist al meciului a fost nimeni altul decat Cristiano Ronaldo. Starul portughez a inscris patru goluri in minutul 27 din penalti, 31, 80 din penalti si 92. Celalalt gol al madrilenilor a fost reusit de Bale in minutul 27.

Unicul gol al oaspetilor l-a avut ca autor pe Albacar, care a inghetat tribunele pe Santiago Bernabeu in minutul 14, dar reusita acestuia s-a dovedit doar un simplu foc de paie.

Cu acesta victorie, Real Madrid s-a apropiat de podiumul clasamentului si ocupa momentan locul patru, cu 9 puncte, la trei distanta de liderul Barcelona, care are un meci in minus.

Vizita președintele României, Klaus Iohannis, în Coreea de Sud. Vor fi semnate colaborări pe apărare și energie nucleară
Preşedintele Klaus Iohannis va efectua, săptămâna viitoare, de luni până miercuri, o vizită oficială în Republica Coreea, la invitaţia omologului său, Yoon Suk Yeol, informează...
PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...