Real Madrid, eliminata din Cupa Spaniei dupa un meci in care a incasat patru goluri!

Joi, 06 Februarie 2020, ora 22:03

Real Madrid a fost eliminata surprinzator, joi seara, in sferturile de finala ale Cupei Spaniei.

Madrilenii au pierdut intalnirea disputata pe teren propriu cu Real Sociedad, scor 3-4!

Oaspetii au condus cu 3-0 si 4-1, insa Real s-a salvat de la o mare rusine cu doua goluri marcate in ultimele 10 minute!

Pentru trupa antrenata de Zinedine Zidane au marcat Marcelo (min.59), Rodrygo (min.81) si Nacho (min.90+3).

De partea cealalta, golurile bascilor au fost reusite de Odegaard (min.22), Isak (min.54 si 56) si Merino (min.69).

Real Madrid: Areola - Nacho, Militao, Ramos, Marcelo - Valverde, Kroos, Rodriguez - Diaz, Benzena, Vinicius.

Real Sociedad: Remiro - Gorosabel, Elustondo, Le Normand, Monreal - Zubeldia - Januzaj, Odegaard, Merino, Oyarzabal - Isak.

Pe langa Sociedad, in semifinalele Cupei Spaniei au mai ajuns Granada si Mirandes.

In ultimul sfert de finala din Cupa Spaniei se intalnesc Athletic Bilbao si Barcelona.