Real Madrid, eliminata din Cupa Spaniei dupa un meci superb

Joi, 15 Ianuarie 2015, ora 22:58
5464 citiri

Real Madrid a fost eliminata in optimile de finala ale Cupei Spaniei, dupa ce a terminat la egalitate, scor 2-2, cu Atletico Madrid.

Invinsa cu 2-0 in confruntarea tur de pe Vicente Calderon, Real Madrid avea nevoie de un meci mare pentru a ajunge in sferturile de finala.

Elanul gazdelor a fost taiat insa dupa doar un minut, deoarece Fernando Torres a deschis scorul in urma unui contraatac.

Real Madrid a sperat din nou dupa reusita lui Sergio Ramos din minutul 20, dar Torres a reusit dubla in startul partii secunde.

Cristiano Ronaldo a egalat din nou, in minutul 54, iar pana la finalul meciului cele doua formatii s-au intrecut in ratari care dintre care mai spectaculoase.

In sferturile de finala, Atletico Madrid va avea un nou duel de foc, urmand sa intalneasca, mai mult ca sigur, FC Barcelona, care a castigat cu 5-0 prima mansa cu Elche.

Celelalte meciuri din sferturile de finala sunt Bilbao - Malaga, Getafe - Villareal si Sevilla - Espanyol. Prima mansa va avea loc pe 21 si 22 ianuarie, iar returul o saptamana mai tarziu.

Dupa acest meci, Real Madrid a ramas cu o singura victorie in ultimele patru intalniri oficiale.

C.S.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Real Madrid eliminata Cupa Spaniei, #Real Madrid Atletico Madrid, #Real Madrid eliminare Cupa Spaniei , #stiri Real Madrid