Real Madrid face inca un pas gresit in campionatul Spaniei

Sambata, 09 Septembrie 2017, ora 15:56
3747 citiri

Real Madrid ramane cu o singura victorie in primele trei etape din Spania, dupa 1-1 acasa cu Levante.

Intr-un meci in care Zinedine Zidane a incercat sa menajeze cativa jucatori, Levante a deschis scorul surprinzator in minutul 12, prin Ivi, dupa un aut.

Realul a egalat in minutul 36, prin Lucas, care a reluat din fata portii la o minge respinsa de portar.

Pe final de meci, Real Madrid s-a napustit in atac, dar a ratat cateva ocazii mari si implicit victoria.

In minutul 90, Marcelo de la Real Madrid a fost eliminat.

Dupa acest rezultat, Real Madrid are 5 puncte in primele trei etape si urca cel putin temporar pe locul 4 in Spania.

Etapa urmatoare, Real Madrid se va deplasa la Sociedad, duminica de la ora 21:45.

Pana atunci, Real va primi si vizita lui APOEL Nicosia, miercuri de la ora 21:45, in grupele Ligii Campionilor.

C.S.

Nicușor Dan, prima reacție după ce PSD și PNL au renunțat la candidatura lui Cîrstoiu. „Decizie grea pentru mafia imobiliară”
Primarul Capitalei Nicuşor Dan a reacţionat marți, 23 aprilie, printr-o postare ironică, după ce coaliţia PSD-PNL a renunţat la candidatura lui Cătălin Cîrstoiu pentru Primăria...
AUR și partidul lui Șoșoacă, în scădere, în intenția de vot la alegerile europarlamentare. Cum arată topul, cu mai puțin de două luni înainte de alegeri SONDAJ
Alianţa PSD-PNL este creditată că 46,6% din intenţiile de vot la alegerile europarlamentare, AUR cu 16,7%, iar Alianţa Dreapta Unită cu 13,8%, conform unui sondaj realizat de INSCOP în luna...