Real Madrid face inca un pas gresit inexplicabil in Primera

Duminica, 04 Februarie 2018, ora 09:21
4031 citiri

Real Madrid isi continua sezonul negru pe care il are, ajungand acum la un deficit de 18 puncte fata de rivala si lidera Spaniei FC Barcelona, dupa inca un meci slab facut in La Liga.

Sambata seara, madrilenii, campionii Europei si ai Spaniei en-titre, au remizat doar la Valencia, impotriva celor de la Levante, scor 2-2, dupa un gol al egalarii al gazdelor care a venit in minutul 89.

Real a condus din minutul 11 dupa golul lui Sergio Ramos, dar a fost egalata la final de prim mitan dupa reusita lui Boateng, minutul 42.

Oaspetii au condus apoi din nou dupa reusita lui Isco din minutul 81 si parea ca totul este incheiat in favoarea lor, in ceea ce ar fi putut fi a doua victorie la rand in La Liga.

Italianul Pazzini nu a fost de acord insa, fostul star al lui AC Milan egaland dupa un sut superb la coltul lung in minutul 89.

Levante este pe locul 17 in La Liga cu 20 de puncte, cu 3 peste trupa lui Florin Andone, Deportivo.

Real ramane pe 4 cu 39 de puncte, iar Barcelona se poate distanta la 21 de puncte avans fata de rivala sa daca va invinge in derbiul Cataloniei pe Espanyol, duminica de la 17.15.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Real Madrid nou semiesec inexplicabil, #Real Madrid continua sezon negru, #Real Madrid pierde puncte mari Levante , #stiri Real Madrid