Real Madrid face scandal dupa infrangerea rusinoasa din Liga Campionilor

Joi, 07 Aprilie 2016, ora 15:12
5679 citiri

Real Madrid a contestat infrangerea suferita pe terenul lui VfL Wolfsburg, in prima mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor.

Antrenorul madrilenilor, Zinedine Zidane, a contestat vehement maniera de arbitraj a brigazii din Italia.

"Arbitrul i-a anulat eronat un gol lui Cristiano Ronaldo, nu ne-a dat penalti la Bale, iar penaltiul acordat pentru Wolfsburg a fost inexistent", a spus Zidane dupa meci, la conferinta de presa.

De asemenea, si galezul Gareth Bale a contestat arbitrajul, invocand golul anulat lui Ronaldo in startul meciului si un penalti neacordat pentru madrileni.

Surpriza de proportii in Liga Campionilor: Real Madrid, invinsa de Wolfsburg in sferturile de finala

Real Madrid este aproape de eliminarea din Liga Campionilor dupa ce a pierdut prima mansa a sferturilor de finala, scor 0-2, pe terenul nemtilor de la Wolfsburg.

La doar cateva zile de la victoria cu FC Barcelona, madrilenii nu au reusit sa treaca peste euforie si au avut o prestatie modesta in confruntarea cu Wolfsburg.

Dupa o prima parte fara stralucire, nemtii au avut inca de la pauza un avantaj de doua goluri.

C.S.

Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
#Real Madrid Wolfsburg, #reactie Zidane infrangere Wolfsburg , #stiri Real Madrid