Real Madrid, inca un pas gresit in Spania: Rezultat surprinzator cu o echipa modesta

Duminica, 02 Octombrie 2016, ora 21:26
3748 citiri

Real Madrid, tinuta in sah, 2-2, de Borussia Dortmund in Liga Campionilor, nu a reusit sa castige nici duminica, pe teren propriu, cu Eibar, terminand la egalitate, 1-1, al patrulea meci la rand, urmand sa imparta primul loc in campionat cu Atletico Madrid.

Eibar a deschis scorul prin Fran Rio, inca din minutul 6, Gareth Bale reusind sa egaleze cu capul dintr-o centrare a lui Cristiano Ronaldo, in minutul 17.

Cu trei meciuri consecutive incheiate la egalitate in campionat, dupa 1-1 cu Villarreal si 2-2 cu Las Palmas, Real are 15 puncte in clasament, ca si Atletico, care s-a impus la Valencia cu 2-0, gratie golurilor marcate de francezii Antoine Griezmann si Kevin Gameiro.

FC Barcelona, locul 4, cu 13 puncte, ar putea prelua conducerea in La Liga in cazul unui succes pe terenul echipei Celta Vigo duminica seara, in ultimul meci al etapei a 7-a.

Candidații PSD din București strâng din nou semnături. Firea: Este o situație nouă. Avem alte protocoale
Candidatul PSD pentru Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a afirmat, joi, 25 aprilie, că protocoalele semnate de PSD cu PNL pentru candidaturi comune la primăriile de sector şi la Primăria...
Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
#Real Madrid egal Eibar, #Real Madrid meci Eibar, #Real Madrid Eibar Spania , #stiri Real Madrid